درباره معاونت

معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) یکی از معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد می باشد که مجموعه مدارس سما و آموزشکده فنی و حرفه ای سما را تحت مدیریت خود دارد.

مدارس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد « سمـــا » با 28 سال تجربه آموزشی، بیش از 30000 دانش آموخته و جذب حدود 1730دانش آموز در سال تحصیلی 400-1399با داشتن 12مدرسه از مقطع پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه در دو جنسیت دخترانه و پسرانه و همچنین هنرستان فنی و حرفه ای و تربیت بدنی پسرانه و هنرستان تربیت بدنی دخترانه ، یکی از موفق ترین مراکز آموزشی شهرستان می باشد. روند روبه رشد آمار دانش آموزی در طی این سالها نشان از عملکرد رضایت بخش این مدارس در ابعاد مختلف آموزشی، فرهنگی و ... نزد اولیاء محترم و دانش آموزان عزیز داشته است. بهره مندی از شورای نظارت و هماهنگی مستقل با عضویت مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسؤولین آموزش و پرورش شهرستان ، فضای فیزیکی مناسب واقع در سایت دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد با حدود 120هزار مترمربع فضای آموزشی ، استفاده از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، آموزشی، پژوهشی، پرورشی و خدمات مشاوره ای دانشگاه بعنوان یک پشتوانه غنی علمی و پژوهشی در سطح کشور ، توسعه فرهنگ و سواد قرآنی و توجه ویژه به تربیت مذهبی ، پیشرو در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، امکانات مناسب هوشمندسازی ، فعالیتهای مناسب در حوزه تربیت بدنی بویژه راه اندازی مدارس تخصصی ورزش( کشتی ، سافتبال و...) ، تأکید بر تفکر پژوهشی ـ پرورش روحیه پرسشگری ـ تفکر خلاق ـ ایده یابی و ایده پروری با همکاری مرکز رشد دانشگاه ، اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت ، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به دانش آموزان از جمله ویژگی های ممتاز مجتمع مدارس سما نجف آباد به شمار می آید.

همچنین آموزشکده فنی و حرفه ای سما نجف آباد با پذیرش دانشجو در رشته حسابداری در سال 1380 آغاز به کار نموده و در حال حاضر تعداد 786 دانشجو در 14 رشته در این آموزشکده مشغول به تحصیل می باشند. این آموزشکده در محل امیرآباد شهرستان نجف آباد واقع گردیده است.